Возможен ли бюджетный ремонт квартиры

Odav korteri remont

Iga renoveerimine nõuab kulutusi. Kuid kulude ja kulude vahel on vahe. Vaatame, mille poolest odav korteri remont erineb «luks» kategooria remondist.

Odav remont Luksuslik remont
Projekteerimine ja disain Mõtlete välja ise Tellite spetsialistidelt
Ettevalmistus Eemaldatakse ainult lõppviimistlus ja lagunenud detailid Eemaldatakse kogu vana viimistlus, kaasa arvatud krohv ja tasanduskiht
Planeerimine ja korraldamine Korraldamisega tegelete iseseisvalt Teete ülesandeks spetsialistidele (töödejuhatajale)
Kvaliteedi tase Mõistlik piisavus mitte vastupidavuse kahjuks, visuaalselt ühtlane Kõrge kvaliteediga korralik viimistlus, rangelt vertikaalsed seinad, horisontaalsed põrandad ja laed jne.
Tehniliste lahenduste keerukus Kommunikatsioonid lihtsad, «ilma uuendusteta»: lihtne teostada, kerge hooldada Projekteeritakse varuga, et tagada maksimaalne mugavus
Viimistlusmaterjalide valik Kergesti kättesaadavad massitooted: tapeedid, laminaat, keraamiline plaat jne. Eksklusiivsed kollektsioonid, kasutuses haruldased ja töömahukad materjalid: dekoratiivkrohvid, naturaalne parkett, tellimusel valmistatud dekoori elemendid jne.

Kui te tähelepanelikult uurisite tabelit, siis märkasite: «eelarveline» ei tähenda «mittekvaliteetset» või «mittevastupidavat».

Te võite valida oma seinte viimistluseks odavad massiseeria tapeedid, kuid tasapindade õigel ettevalmistamisel ja liimimise tehnoloogia järgimisel, need teenivad teid sugugi mitte vähem, kui autoridisaini premiaalsed gobeläänid. Kvaliteetne laminaat väga täpselt imiteerib naturaalsest puidust põrandaid, kuid kordi odavamalt. Standardne vann vastupidavuselt ei jää alla peenemaitseliste vormidega toodetele, kuid maksab oluliselt vähem.

Seetõttu on ilmne: kui te tahate kokku hoida, valige odavad viimistlusmaterjalid ja vähem töömahukad lahendused. Näiteks, tapeetida seinad täieliku ettevalmistusega on odavam ja kiirem, kui värvida, lihtsa lae hind on madalam, kui keerulise mitmetasemelise oma, aga jätta tubade vahelised vaheseinad endistele kohtadele kallihinnalise ümberplaneerimise asemel, ei maksa üldse mitte midagi.

Eelarve rajatakse planeerimise etapil

«Raha armastab lugemist», — ärge unustage seda rahvatarkust. Isegi kui te kavatsete remontida kõigest ühte tuba, koostage üksikasjalik eelarve.

Millest koosnevad remondikulud? Üldiselt rääkides, kõik kulutused võib jaotada kolmeks suureks kategooriaks:

 1. Alus- ja viimistlusmaterjalide maksumus.
 2. Meistrite töötasu.
 3. Kõrvalkulud: prügikoristus, materjalide kohaletoimetamine jne.

Käsitleme igat artiklit üksikasjalikumalt, et näha, kust saab piirata ja säästa.

Бюджет недорогого ремонта закладывается на этапе планирования

Kulud materjalidele

Mõningad meie soovitused on täiesti ilmsed, teised nõuavad teilt mõneti töökulusid, mis aga annavadki soovitava kokkuhoiu.

 1. Turul te igal ajal leiate vajalike ehitusmaterjalide kümneid pakkumisi. Kuid ei tasu neid võrrelda lihtsalt hinna järgi — nii te eesmärki ei saavuta. Arvutage välja milliseid materjale ja millistes kogustes te vajate, aga seejärel küsige erinevatelt müüjatelt, millises summas läheb maksma just selline kogus. Peaaegu kõik tarnijad teevad allahindluseid mahule. Kui te vajate materjali tarnet kohaletoimetamise ja mahalaadimisega, küsige üldsummat neid arvestades. Tihtipeale tuleb ette, et tarnija pakub head allahindlust materjalile, kuid seejuures kõrgendab kohaletoimetamise hinda ja tulemusel mingit kokkuhoidu välja ei tule.
 2. Uurige võimalust asendada kuulsate tootjate toodangut odavamate analoogidega, millistel on seejuures samasugused omadused. Näiteks, erinevat marki kipskrohv või erineda hinna poolest 1,5-2 korda peaaegu ühesuguste omaduste juures.
 3. Ärge kasutage omaduste järgi varuga materjale, valige vajalikud ja piisavad. Näiteks, toodetakse kümneid sorte plaadiliime erinevate omadustega. Kui teil on vaja vooderdada sanitaarsõlme tavalise keraamilise plaadiga, ärge ostke kallihinnalist külmakindlat liimi raskete kiviplaatide jaoks.

Tasu spetsialistide teenuste eest

Koheselt jätame eemale kokkuhoiu kvaliteedil. Kvalifitseeritud spetsialist alati teeb oma tööd südametunnistusega ja garantiiga, seetõttu kutsuge just selline. Kuid võimalused kokku hoida kahjustamata kvaliteeti on ka olemas: kasutage professionaalide tööd efektiivselt.

 1. Mitte kõiki töid ei pea tegema kõrge kvalifikatsiooniga meistrid. Ettevalmistus- ja abitöid on täiesti võimeline tegema abitööline mitte kõrge tunnitasu eest. Leppige kokku meistritega, mida nad võivad teha ülesandeks abitöölisele. Näiteks, soonte lõikamiseks elektrijuhtmestiku jaoks, uste demonteerimine, pindade kruntimine ei nõua kvalifikatsiooni. Palgake nendeks töödeks mõni tudeng, kes hakkab heameelega teenima mõned päevad.
 2. Mõningaid töid võib teostada erineva kvaliteediga kahjustamata vastupidavust. Näiteks, krohvida lage, et see visuaalselt tunduks ühtlane on odavam, kui teha see rangelt horisontaalseks. Rääkige need nüansid läbi meistriga ja leppige kokku hinnas, arvestades alandatud nõudeid.
 3. Te võite mõned tööd võtta enda peale ja hoida kokku raha kulutatud aja vastu. Näiteks, liimida tapeedi ettevalmistatud seintele või panna maha laminaati ei ole eriti raske. Tehke spetsialistidele ülesandeks kõige töömahukamad ja keerulisemad toimingud, aga need mis on lihtsamad, tehke iseseisvalt.
Оплата услуг специалистов

Kõrvalkulud

Siia kuuluvad kulutused ehitusmaterjalide kohaletoimetamisele ja mahalaadimisele, koristusele ja prügiveole, korteri koristamisele peale remondi lõpetamist ja nii edasi.

Variante on mõned:

 1. Teha see ülesandeks spetsialiseeritud organisatsioonidele: kohaletoimetamine – transpordifirmale või kaupluse kohaletoimetusteenistusele, koristamine — koristusfirmale.
 2. lülitada need tööd töövõtja üldisesse ülesandesse. Remondiga tegelevad firmad osutavad materjalide kohaletoimetamise ja prügiveo teenuseid.
 3. Teostada seda tööd oma jõududega. Näiteks, isegi tonn krohvi võib ära vedada sõiduautoga väisete partiidena 100–200 kg kaupa.
 4. kasutada alternatiivseid võimalusi. Näiteks, prügi utiliseerimises võib aidata kojamees teie korteriühistust.
Накладные расходы на ремонт

Uurige kõiki neid variante: võrrelge hindasid, igaühe kättesaadavust ja mugavust ning valige optimaalne lahendus.

Korterite kiirremont

Siine ei tasu ajada segamini kiirust ja korteri kiirremonti. Kiiruse eest tuleb alati juurde maksta.

Samas, vajadus remontida korterit kiiresti vahel tekib. Sellistel juhtudel, et hoida kokku aega, teostatakse ainult kõige hädavajalikumad tööd. Reeglina, selline remont on ainult kosmeetiline värskendada värvi laes ja paledel, liimida ümber tapeedid, vahetada välja laminaat, vahetada välja kulunud sanitaartehnika.

Sellise remondi maksumus ei ole kõrge. Kuid selle vastupidavus võib osutuda küsitavaks: keegi ei hakka, näiteks, uuesti krohvima seinu või vahetama välja vana parketti. Aga see tähendab, et tapeet püsib seinal ebapüsivalt, aga põrandad jätkuvalt kriuksuvad.

Juhinduge tervest mõistusest ja te kindlasti saate hea tulemuse täiesti mõistliku raha eest.

Tellige odav korteri remont Tallinnas
Kontakttelefon
+372 826 000 02

Konsultatsiooniks või teistes teid huvitavates küsimustes te võite võtta meiega ühendust telefoni teel või täita lihtsa vormi paremal pool.

Заказать замерщика бесплатно

Заказать замерщика бесплатно

×
Заказать замерщика бесплатно

Заказать замерщика бесплатно

×
Tellige mõõdistaja tasuta

Tellige mõõdistaja tasuta

×